Skip to content

Polonia Pro-Life

Polonia Pro-Life

Podsumowanie naszych działań Pro-Life z 2020r.

Minął rok 2020. Zamknęliśmy za nim drzwi. Był to rok dla nas wszystkich zaskakujący, z nieprzewidywalnymi wydarzeniami. Nie wszystkie plany udało się nam zrealizować. Jednak nie ustawaliśmy w naszej polonijnej działalności Pro Life.

Dziękujemy Wam wszystkim za współpracę w minionym roku, a przede wszystkim za Waszą modlitwę. Dzięki temu, że jesteście razem z nami, możemy wspólnie inspirować innych do lepszego życia, poprzez pokazywanie chrześcijaństwa jako sposobu na pełnię szczęścia (tu na ziemi i w niebie). Jeśli chcesz z nami pozostać przez kolejny rok – będziemy zaszczyceni! Pamiętaj, że siła współdziałania i wspólnej modlitwy jest wielka! Bez Ciebie i szerokiego grona dobrych ludzi nie moglibyśmy działać. Dziękujemy za każde dobre słowo i dobry gest. Stanowią one dla nas wielką pociechę i są potwierdzeniem że wytrwale powinniśmy realizować zamierzone plany.

Co się u nas działo w roku 2020, w polonijnych akcjach na rzecz ludzkiego życia?

W styczniu i w lutym 2020r. kontynuowaliśmy naszą akcję projekcji filmu “Unplanned” (“Nieplanowane”), którą rozpoczęliśmy w drugiej połowie 2019r. Nasze pokazy filmu zawierały napisy w języku polskim, za co szczególnie wiele osób było wdzięcznych. Po projekcji filmu wszyscy chętni uczestniczyli w dyskusji dotyczącej kulisów filmu, a także o postaci głównej bohaterki, dyrektorki kliniki aborcyjnej, która na oczach widza, staje przed koniecznością zrewidowania swoich postaw.

W czasie projekcji filmu organizowaliśmy również specjalne zajęcia dla dzieci, które przybliżały im życie dziecka przed narodzeniem. NIE były to zajęcia dotyczące aborcji, ale o tym jak rozwija się dziecko przed narodzeniem i jak ono wygląda. Dzieci poznawały ciekawe fakty o życiu dziecka nienarodzonego w formie dostosowanej do poziomu ich wieku. Dzieci podczas takich zajęć dowiadywały się że życie ludzkie NIE zaczyna się w chwili narodzin lecz w chwili poczęcia i poznawały fakty potwierdzające te informacje.

W roku 2020 uczestniczyliśmy w Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Jest to największy Marsz na świecie, który skupia obrońców życia. Odbywa się zawsze w styczniu, dla upamiętnienia rocznicy wprowadzenia w USA legalizacji aborcji. W roku 2020 Marsz odbył się po raz 47.

Na początku 2020 roku wydaliśmy broszurę informacyjną o rozwoju dziecka przed narodzeniem, z podziałem na każdy miesiąc życia nienarodzonego dziecka. Broszura ta jest skierowana raczej dla osób dorosłych oraz do nastolatków, u których jeszcze kształtuje się zdanie dotyczące początków ludzkiego życia.

Broszurę tą rozprowadzaliśmy bezpłatnie na różnych spotkaniach i zajęciach.

W roku 2020 udało nam się zorganizować już po raz kolejny (w kilku kościołach) – Msze Święte w intencji Dzieci Utraconych. Podczas każdej z tych Mszy, modliliśmy się za dzieci, którym nie dane było się narodzić. Do modlitwy zapraszaliśmy każdego, kto utracił swoje dziecko, bez względu na okoliczności, również z powodu poronienia czy śmierci starszego dziecka. Każda uczestnicząca osoba mogła wpisać imię swojego zmarłego dziecka do Księgi Dzieci Utraconych.

Każda osoba, która chciała uczcić pamięć swojego dziecka w bardziej szczególny sposób – mogła uczestniczyć w Dniu Skupienia dla Rodziców po stracie Dziecka, który odbył się w Amerykańskiej Częstochowie. Ten szczególny czas był przeznaczony dla każdego rodzica, który stracił swoje dziecko, bez względu na jego wiek i okoliczności (poronienie, aborcja, śmierć w starszym wieku). W tym szczególnym Dniu Skupienia uczestniczyły zarówno mamy, jak i ojcowie oraz inni członkowie rodziny zmarłego dziecka.

W roku 2020 wzięliśmy udział jako polska grupa w uroczystej Mszy Świętej oraz w procesji dla życia w New Jersey. Wśród osób, które myślą podobnie jak my, mogliśmy się poczuć jak duża wspólnota, poczuć siłę i wsparcie dla życia. Szczególnie budujące były widoki całych rodzin – gdy rodzice uczestnicząc z małymi dziećmi, pokazywali im jak wielką wartość ma życie ludzkie od poczęcia.

W roku 2020 organizowaliśmy wielokrotnie modlitwy pod kliniką aborcyjną w ramach naszej polskiej grupy. Odmawialiśmy tam wspólnie różaniec w języku polskim, w intencji pacjentek kliniki, aby Duch Święty otoczył opieką dziecko, które się w niej rozwija, aby decyzja o aborcji nie została ostatecznie podjęta. W roku 2020 prawie 100 kobiet zrezygnowało z podjętej decyzji o aborcji – tuż przed drzwiami kliniki, pod którą się modliliśmy. Nasze modlitwy były również skierowane do pracowników kliniki, o ich nawrócenie.

Zakupiliśmy modlitewniki “Nieplanowane”, aby osoby z USA, które chcą wspierać modlitwą nienarodzone dzieci, mogły podjąć się modlitwy za życie. Ten Modlitewnik powstał pod wpływem filmu “Nieplanowane” i zawiera codzienne modlitwy za życie zagrożone przez 280 dni. Ilość dni nie jest przypadkowa, bowiem właśnie tyle trwa rozwój dziecka od poczęcia do narodzin. Modlitewniki w dalszym ciągu można zamówić u nas. Przyjmujemy dobrowolną darowiznę jako opłatę za modlitewnik. Napisz do Nas!

Przez cały rok 2020 kontynuowaliśmy akcję wspierania kobiet – Polek, które dowiedziały się o nieplanowanym poczęciu ich dziecka. Głównym i nadrzędnym celem naszego wsparcia jest ochrona poczętego dziecka oraz ewentualne kroki potrzebne do przeprowadzenia adopcji dziecka. Zajmujemy się wsparciem na kolejnych etapach potrzebnych w adopcji dziecka. Wiele kobiet widząc szansę na bezpieczne oddanie dziecka do adopcji, rezygnuje z początkowych planów dokonania aborcji.

Jakie mamy wstępne plany na rok 2021?

  • Organizacja modlitw za zagrożone życie poczęte, które tak jak w roku 2020 będą się odbywały pod klinikami aborcyjnymi. 
  • Organizacja spotkań dla dzieci i młodzieży, dla szerzenia informacji o życiu człowieka od poczęcia.
  • Szerzenie informacji na temat Czystych Serc wśród młodzieży, przedstawiając wartość życia w czystości seksualnej. Podobne wartości Szerzymy wśród małżeństw (Czyste Serca Męża i Żony), aby naczelną wartością było zdrowe i pełne szacunku podejście do intymności małżeńskiej. Prowadzimy kursy dotyczące szczęśliwej intymności małżeńskiej i będziemy je kontynuować również w roku 2021.
  • Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za życie poczęte poprzez duchową adopcję życia poczętego. W dniu 25 marca, w Dzień Świętości Życia zapraszamy do wspólnego rozpoczęcia modlitwy – a potem wzajemne wspieranie się w codziennej modlitwie. Dla chętnych roześlemy odpowiednie informacje. Napisz do Nas!
  • Organizacja i prowadzenie rekolekcji dla osób po doświadczeniu aborcji (Winnica Racheli) oraz modlitwy w intencji uczestników tych rekolekcji.
  • Wspieranie kobiet, które rozważają dokonanie aborcji. Nasze wsparcie w dalszym ciągu będzie polegało na tym, aby towarzyszyć kobiecie podczas ciąży, aby urodziła swoje dziecko. Nasze kursy są dostosowane do przeprowadzenia kobiety przez czas ciąży i porodu (przygotowanie do narodzin dziecka). Przez te miesiące zawsze pozostawiamy kobiecie czas na decyzję – czy zechce wychować dziecko, czy oddać je do adopcji. Jeżeli kobieta zdecyduje się na adopcję – zawsze ją wspieramy w każdym etapie procesu adopcyjnego.
  • Modlitwy za zagrożone życie poczęte. W styczniu odbyła się Nowenna w intencji Ochrony Dziecka Poczętego. Nasze modlitwy trwały 9 dni – od 21 stycznia 2021r. do 29 stycznia 2021r. Modliliśmy się wspólnie z wieloma rodzinami na platformie Zoom, codziennie o  godzinie 9 pm. Pamiętajmy, że akcje modlitewne za życie nienarodzone potrafią odwieść od zamiaru aborcji nawet 75% kobiet. Zatem modlitwa jest bardzo skutecznym narzędziem w walce o ochronę życia. Kontynuujmy ją!

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za życie poczęte poprzez duchową adopcję życia poczętego. W dniu 25 marca 2021r., w Dzień Świętości Życia zapraszamy do wspólnego rozpoczęcia modlitwy – a potem wzajemne wspieranie się w codziennej modlitwie. Dla chętnych roześlemy odpowiednie informacje. Napisz do Nas!

W lutym 2020r. zapraszamy do jednorazowej, wspólnej modlitwy, która odbędzie się na platformie Zoom. Zapraszamy każdego, kto będzie chciał poczuć siłę wspólnej modlitwy w intencji ochrony Dziecka Poczętego, a także porozmawiać z nami o kolejnych wydarzeniach. Termin spotkania w lutym będzie podany drogą e-mailową i dotrze do każdej osoby, która zapisała się na naszą listę. Jeśli zapisywałeś się na wspólne odmawianie Nowenny lub inne inicjatywy, to nie musisz zapisywać się ponownie. Jeśli nie jesteś zapisana, możesz to zrobić na spodzie tej strony.

skontaktuj się z nami  

201-281-6780

akademia@dakasta.com