Skip to content

List otwarty z podziękowaniem do Wspaniałych Kobiet – Mam, które miałam szczęście poznać na swej drodze!

Droga Mamo!
W roku 2019 świętowaliśmy 15 rocznicę powstania Akademii Familijnej ‘Dakasta’. Rozpoczęcie działalności Akademii zostało zainaugurowane w Dniu Dziecka 2004r. To właśnie z myślą o Dzieciach (przed narodzeniem, świeżo po porodzie, przedszkolaczkach, dzieciach w wieku szkolnym i nastolatkach), powstała idea wspierania Polskich Rodzin w USA. Ale…. trzeba przyznać szczerze, że ta idea powstała nie tylko z myślą o dzieciach. To Ty – Wspaniała Kobieto – Droga Mamo, byłaś największą inspiracją. To właśnie w Dniu Mamy narodził się pomysł, że już czas na bardziej konkretne działanie. I wkrótce potem rozpoczęły sie pierwsze zajęcia Szkoły Rodzenia, a potem zajęcia dla Mam z dziećmi. Przez ostatnie 15 lat bylo tych zajęć ogromnie dużo, każde spotkanie było piękne i niezwykle wartościowe.I właśnie teraz, w tym roku, poczułam, że jest to dla mnie ogromnie ważne, aby podziękować Ci z całego serca, Wspaniała Kobieto i Mamo! 
Dziękuję Ci więc, za to, że w pewnym momencie pojawiłaś się w naszej Akademii, i że miałam okazję Cię poznać. Nie jestem do końca pewna, na którym etapie Twojego życia miałyśmy okazję się spotkać. Jeśli to było przed porodem, to dziękuję Ci, że dzieliłaś się ze mną swoją radością i obawami w czasie oczekiwania na narodziny Twojego Maleństwa. Jeśli miałam okazję towarzyszyć Ci w najpiękniejszym momencie narodzin Twojego Dzieciątka, to dziękuję za zaufanie i radość, jakiej wtedy doświadczyłam. Jeśli poznałyśmy się po narodzinach Twojej Pociechy, to być może uczestniczyłaś w Spotkaniach dla Mam. Jeśli tak, to dziękuję, że mogłam obserwować jaką wspaniałą Mamą się stajesz i jak pięknie rozwija sie Twoje Maleństwo. Jeśli spotkałyśmy sie na innym etapie Twojego życia, gdy miałaś pytania i obawy odnośnie rozwoju Twojego dziecka, czy odnośnie spraw wychowawczych – jestem Ci bardzo wdzięczna za Twoje zaufanie. Jesli Twoja Pociecha uczestniczyła w zajeciach organizowanych w ramach Akademii Familijnej – jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w rozwoju Twojego Dziecka, że powierzyłaś swój Największy Skarb w moje ręce.Dziękuję, Droga Mamo za każde pojedyńcze spotkanie, za każdą minutę, gdy mogłam pomyśleć o Tobie i Twoim Dziecku. Dzięki Tym Chwilom, za każdym razem stawałam się lepszym człowiekiem, z jeszcze większą motywacją do pomagania innym. I nie ma znaczenia, czy spotkałyśmy się tylko raz, czy kilkanaście razy w życiu. Jest też bardzo prawdopodobne że jesteśmy w kontakcie do tej pory, już od wielu lat.

Co jest jednak dla mnie najważniejsze? Dla mnie jest ważne, że to Ty w sposób szczególny miałaś wielki wpływ na to, jaką osobą jestem teraz. Miałaś wpływ na to, że nadal uwielbiam pracę z Kobietami, z Mamami, z całymi małżeństwami, no i oczywiscie z Dziećmi. To wlasnie dzieci są dla mnie największą radością, dzięki nim – cały czas mam głowę pełną inspiracji i serce pełne zapału do pracy.

I właśnie za to wszystko Ci dziękuję z całego serca, Droga Mamo! Życzę Ci, abyś każdego dnia czuła się kochana, ważna i doceniana.

Dziękuję, za to, że jestes!
Daria
akademia@dakasta.com
201-281-6780

* Jesli chciałabyś napisać kilka słów, podzielić się wspomnieniami lub napisać co teraz u Ciebie słychać – będę bardzo wdzięczna. A ponieważ od wielu z Was mam już teraz mnóstwo wspomnień i życzeń – powstanie Pamiętnik Wspomnień Dakasty.
* Jeśli znasz kogoś, kto uczestniczyl w różnych programach naszej Akademii Familijnej i chciałby przeczytać moje podziękowania – proszę przekaż mu ten list otwarty (link do tego listu:  http://dakasta.com/list-do-mamy )

 

Zobacz co u nas aktualnie słychać: http://dakasta.com/